تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

فالون گونگ _ قسمت چهارم(نکات تکمیلی برای تزکیه)

  راهی به سوی سکوت درون

   

  اگر بخواهیم تمرینات بدنی پنجگانه ما نهایت ثمربخشی و رشد را داشته باشند، توجه به نُه نکته زیر ضروری می باشد:

  1-    شین شینگ: شين شينگ در فالون گونگ معنايي بيشتر از آنچه كه تقوي را در بر مي گيرد دارد ،آن در معنايي وسيعتر استفاده مي شود تا آنچه را که "تقوا" در بر می گیرد. تقوا فقط جلوه ای از شین شینگ انسان هاست. فقط کافی نیست تقوا را به کار برد برای اینکه شین شینگ را فهمید. شین شینگ در بردارنده طرز تلقی شخص در مقابل این وجه می باشد: "به دست آوردن یا از دست دادن". (فالون گونگ_ لی هنگجی، ص26)

   

  2-    ازدستدادنوبدستآوردن: درشي گونگ و در حوزه هاي مذهبي مردم اغلب صحبت از، "از دست دادن و بدست آوردن" مي كنند. تعدادي معتقد هستند كه" از دست دادن" همان منظورخيرات است ، انجام دادن كارهاي خوب ويا كمك كردن به محتاجين ، و منظور از "بدست آوردن" همان بدست آوردن گونگ(انرژی تزکیه) مي باشد. حتي كاهنان معابد نيز مي گويند كه بايستي خيرات داد . اين به هر جهت نظري است بيش از اندازه مختصر براي توضيح دادن معناي از دست دادن . از دست دادن ، كه ما درباره آن گفتگو مي كنيم در يك معني وسيعتري مورد استفاده قرار مي گيرد، چيزي بسيار بزرگ . آنچه كه از شما خواسته مي شود ، همان از دست دادن قلب انساني است ، قلبي كه تو محكم به آن چسبيده اي ، معناي واقعي از دست دادن اين است كه بتواني آنچه را كه فكر مي كني مهم يا صرفه نظر ناكردني است از دست بدهي .كمك كردن به ديگران يا همدردي با آنها فقط يك قسمت كوچكي از از دست دادن است .يك فرد عادي مي خواهد به شهرت و ثروت برسد، زندگي بهتري داشته باشد، و با راحتي بيشتري زندگي كرده و دسترسي بيشتري به پول داشته باشد، اين است هدف و مقصود انسانهاي عادي. ولي ما رهروان متفاوت هستيم ، آنچه كه ما بدست مي آوريم گونگ است و نه آنچنان چيزها. ما بايد چيزهايي را كه از اهميت شخصي برخوردار هستند از دست بدهيم و به آن ساده تر برخورد كنيم ، اما تو در واقع چيزي را از دست نمي دهي. از آنجايي كه در جامعه عادي انساني عمل تزكيه را انجام مي دهيم ، احتياج داريم كه همچنين مثل انسانهاي عادي زندگي كنيم. از همه مهم تر اين است كه تو اين قلب را رها كني، بدون اينكه واقعا چيزي را از دست بدهي . آنچه را كه به تو تعلق دارد از دست نخواهي داد، آنچه ر ا كه به تو تعلق ندارد نمي تواني به خودت جذب كني ، اگر چيزي را به خود جذب كرده بودي پس بايستي چيزي را پس مي دادي ، براي اينكه اگر تو مي خواهي چيزي را بدست بياوري بايستي چيزي را در مقابل از دست بدهي .غير ممكن است كه تو يكدفعه همه چيز را خوب انجام بدهي و در عرض يك شب هم يك روشن بين نخواهي شد. اين هنوز هم امكان پذير است براي بهتر شدن خود و تزكيه قدم به قدم ، تو به همان مقدار بدست مي آوري كه از دست مي دهي . هميشه با علايق شخصي برخوردي آرام و سبك داشته باش و با كمترين قانع باش ، و خواهد رسيد كه شجاعت لازم را هم بدست آوري . احتمالا با از دست دادن ماديات رنج خواهي برد ، اما مي آيد كه تقوي بيشتر وگونگ بيشتري كسب كني اين اساس مي باشد. تو عمدا مجبور نيستي با شهرت و حرفه و ثروت خود معامله كني ، بلكه با استفاده از قدرت روشن بيني خود به فهمي عميق از آن برسي. (فالون گونگ_ لی هنگجی، ص27)

  منبع: وبلاگ سکوت درون

   بدیهی است که ذکر روشهای یاد شده در جهت نیل به "سکوت درون" به معنای تایید مکتب یا آیینی که آن روش را معرفی کرده است نمی باشد. همانطور که برای استفاده از نظریه اینشتین نیاز نیست مثل او یهودی باشیم. و اینکه ما صرفا به معرفی انواع روش ها می پردازیم و این به معنای تایید این روش ها نیست و مسئولیت استفاده از آنها بر عهده خود خواننده گرامی می باشد. با تشکر


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 4 آذر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160027
 • بازدید امروز :256547
 • بازدید داخلی :26544
 • کاربران حاضر :229
 • رباتهای جستجوگر:360
 • همه حاضرین :589

تگ های برتر