تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

فالون گونگ _ قسمت پنجم(نکات تکمیلی برای تزکیه)

  راهی به سوی سکوت درون

   

  1-    جن- شان- رن: مکتب ما تزکیه کامل شده ای از  جن _ شان _ رن است. جن یعنی از درستی و حقیقت سخن گفتن، رفتاری صادقانه داشتن، برگشت و رجعت به سرچشمه اوليه و در پايان به مقام يك انسان واقعي و حقيقي رسيدن . شان يعني همان اجازه رشد حس همدردي است نسبت به ديگران، انجام دادن اعمال نيك و نجات ديگران. رن كه ما تاكيد بيشتري روي آن داريم فقط بوسيله رن مي باشدكه شخص مي تواند مقدار زيادي تقوي را تزكيه كند . رن چيزي است بسيار قوي ، قوي تر از جن و شان. در تمام دوره تزكيه از تو انتظار داشتن بردباري مي رود، دقيقا مواظب شين شينگ خود باشي و هر چه را كه خواستي انجام ندهي. (فالون گونگ_ لی هنگجی، ص28)

  2-    حسادت:  حسادت مانع بزرگي است براي تزكيه، حسادت تاثيري عظيم بر رهرو دارد و اثري مستقيم بر قدرت گونگ و به رهروان آسيب رسانده و به پيشرفت تزكيه فرد صدمات خطرناكي وارد مي آورد. يك رهرو بايد بطور كلي از دست حسادت خلاص و رها گردد. تعدادي از رهروان به درجاتي بالا از تزكيه خود رسيده اند، اما نمي توانند حسادت را رها كنند، رهايي از حسادت هر چه مشكل تر براي رهروان باشد، در نتيجه گرايش بيشتري براي ماندن نزد رهرو دارد. به همين جهت حسادت مي تواند نقطه نظر هاي ديگر مربوط به شين شينگ را، كه در حال حاضر بالا رفته است ، خيلي شكننده كند. (فالون گونگ_ لی هنگجی، ص29)

  3-    وابستگی: وابستگي بدين معنا است كه يك رهرو شيفته چيزي و يا هدفي مخصوص باشد، كه نتواند آن را رها كند، او بيش از حد در تمناي بدست آوردن آن چيز ناشكيبا است ، و نمي تواند خود را از اين خواست رهايي بخشد، بعلاوه براي گوش كردن به نصيحت نيز بسيار لجوج مي باشد.

  يك فرد عادي خواست هاي بيشماري دارد. او مي تواند براي بدست آوردن چيزي يا نگهداري آن به هر روشي هم كه بشود تلاش بكند. خواست يك رهرو اغلب تجلي هاي ديگري دارد. اشتباه است كه رهروان در جستجوي چيزي باشند، هرچه كه باشد، بايد از همه اين چيزها رها بشويم. تائو ئيست ها تاكيد بر پوچي مي كنند و بودائيست ها به خلاء و خالي بودن، گام برداشتن در سكوت و خلاء. سرانجام روزي مي رسد كه به سكوت و خلاء برسيم ، با از بين بردن همه وابستگي ها و رها كردن همه چيزهايي كه نمي تواني رها كني. وابستگي مي تواند باعث بي ثباتي و توقف قدرت گونگ رهروان باشد. براي بد از بدتر شدن مي تواند رهرو را به راههاي پليد بكشاند. خواه این وابستگی در مورد مادیات باشد یا خواست کسب قدرتهای ماوراطبیعه، یا خواست و تمنا برای باز شدن چشم سوم، یا چسبیدن به الهامات دریافتی و ... (فالون گونگ_ لی هنگجی، ص30)

  منبع: وبلاگ سکوت درون

   بدیهی است که ذکر روشهای یاد شده در جهت نیل به "سکوت درون" به معنای تایید مکتب یا آیینی که آن روش را معرفی کرده است نمی باشد. همانطور که برای استفاده از نظریه اینشتین نیاز نیست مثل او یهودی باشیم. و اینکه ما صرفا به معرفی انواع روش ها می پردازیم و این به معنای تایید این روش ها نیست و مسئولیت استفاده از آنها بر عهده خود خواننده گرامی می باشد. با تشکر


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 5 آذر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160027
 • بازدید امروز :256783
 • بازدید داخلی :26590
 • کاربران حاضر :237
 • رباتهای جستجوگر:355
 • همه حاضرین :592

تگ های برتر