تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آموزش ایموشن کد(The Emotion Code)

  در طول دورانی که مشغول تحقیق در مورد روش های درمانی مکمل و جایگزین بوده ام هیچ روشی را به میزان ایموشن کد آسان، سریع و موثر نیافته ام. این روش که توسط آقای بردلی نلسون ابداع شده است قادر است در کمترین زمان ممکن به ریشه احساسی مشکلات جسمی و روحی-روانی شما دست پیدا کند و بعد به راحتی آن را حل و فصل کند. اساس این روش مبتنی بر این ایده است که اکثر بیماری ها و مشکلات جسمی و روانی به دلیل احساسات گیر افتاده ای هستند که عضو یا اعضایی از بدن آن را ایجاد کرده اند، مثلا ممکن است که سرطان، دیابت، افسردگی، ناباروری و... در یک شخص به دلیل احساسات گیر افتاده ای باشد که حل و فصل نشده اند و چه بسا با آزادسازی آن احساسات گیر افتاده، مشکل و بیماری نیز خود به خود درمان شود و یا حداقل کمک شایانی به درمان آن بکند.

  حال سوال این است که از کجا بفهمیم کدام احساس گیر افتاده موجب مشکل فعلی من شده است؟ برای این کار باید با ضمیرناخودآگاه ارتباط برقرار کنیم. پیچیده به نظر می آید و برای این کار هم روش ساده ای به اسم تست عضله وجود دارد که از دهه 1940 مورد استفاده بسیاری از درمانگرها بوده است. در تست عضله اعتقاد بر این است هنگامی که کلامی مثبت یا مبتنی بر حقیقت بر زبان آوریم عضلات بدن به صورت ناخودآگاه قوی تر می شوند و هنگامی که کلامی منفی یا نادرست را بر زبان آوریم عضلات ضعیف تر می شوند.  روشهای زیادی برای تست عضله بر روی خود و دیگران وجود دارد که برای مثال سه مورد را ذکر می کنیم. 

  روش اول: طبق شکل به صورت صاف و ریلکس بایستید و کمی صبر کنید. حالا بپرسید آیا اسم من... است؟ و در جای خالی اسم خود را بگویید. بدن به صورت ناخودآگاه به جلو متمایل خواهد شد. حالا بپرسید آیا اسم من... است؟ و این بار در جای خالی یک اسم نادرست را بگویید، مشاهده خواهید کرد که بدن به سمت عقب متمایل خواهد شد. با کمی تمرین می توانید بر این روش مسلط شوید و از ضمیرناخودآگاه خود جوابهای بله یا خیر بگیرید.

  روش دوم: با انگشت اشاره و شست هر دو دست دو حلقه تو در تو بسازید. یکی از حلقه ها نقش مقاومت کننده و دیگری نقش آزمایش کننده را ایفا خواهد کرد. اکنون از خود سوالی که می دانید جوابش بله است بپرسید و بعد سعی کنید با کشیدن حلقه آزمایش کننده، انگشتان حلقه مقاومت کننده را از هم باز کنید. مشاهده خواهید کرد که باز شدن انگشتان حلقه مقاومت کننده همراه با مقاومت خواهد بود. حال سوالی که می دانید جوابش نه است را بپرسید و آزمایش را تکرار کنید. مشاهده خواهید کرد که انگشتان حلقه مقاومت کننده به راحتی از هم باز خواهند شد. این روش هم با کمی تمرین و ممارست برای شما آسان خواهد شد.

  روش سوم: این روش برخلاف دو آزمون قبلی برای آزمودن دیگران مورد استفاده قرار می گیرد. از شخص آزمون شونده بخواهید که بایستد و یک دست خود را به صورت افقی و راحت نگه دارد. اکنون طبق شکل دو انگشت اشاره و میانی خود را در کمی بالاتر از مچ دست او قرار دهید و دست دیگر را به عنوان تکیه گاه روی شانه او قرار دهید. اکنون سوالی از او بپرسید که می دانید جوابش مثبت است(مثلا آیا آتش می سوزاند؟) و بعد به آرامی و طی سه ثانیه فشار را بر روی دست او افزایش دهید. خواهید دید که دستش در برابر فشار مقاومت می کند. حال سوالی بپرسید که می دانید جوابش منفی است(مثلا آیا شکر تلخ است؟) و بعد به دست او فشار وارد کنید متوجه خواهید شد که دستش با کمترین مقاومت رو به پایین می رود. این روش نیز نیاز به تمرین دارد تا بعد از مدتی قلق آن دست تان بیاید.

   

  مراحل ایموشن کد:

  1-      اگر می خواهید ایموشن کد را بر روی فرد دیگری انجام دهید لازم است که حتما در ابتدا اجازه بگیرید ولی در مورد آزمایش بر روی خود نیازی به اجازه نیست.

  2-      آزمایش تست عضله را انجام دهید و ببینید که آیا بر روی خودتان یا شخص مورد نظر درست عمل می کند یا خیر؟ اگر جوابهای متناقضی دریافت می کنید نوشیدن مقداری آب توصیه می شود و اگر مشکل باز هم پابرجا بود احتمالا به این دلیل است که بدن در حال حاضر آمادگی لازم را ندارد و بهتر است صبر نمایید. جابجایی مهره ها نیز می تواند در بروز این مشکل تاثیرگذار باشد.

  3-       با آزمایش عضله از خود بپرسید که آیا در رابطه با این مشکل/بیماری احساس گیر افتاده ای وجود دارد که اکنون بتوانم آن را رها کنم؟ و در صورت مثبت بودن جواب به مرحله بعد بروید. ولی اگر جواب منفی بود دو احتمال وجود دارد، یا واقعا احساس گیرکرده ای ندارید یا اینکه بدن ترجیح می دهد این آزمایش در زمان دیگری انجام شود. البته عاملی به نام دیوار قلبی هم می تواند در روند تشخیص اختلال ایجاد کند که در این صورت ابتدا باید دیوار قلبی را با انجام همین مراحل پاکسازی کرد.

  4-      حال نوبت آن است که بفهمیم کدام احساس گیر افتاده در رابطه با مشکل فعلی مشکل ساز شده است. برای اینکار تنها کافی است که به جدول احساسات رجوع کنید. با تست عضله از خود بپرسید که آیا این احساس گیر افتاده در ستون الف وجود دارد؟ اگر جواب خیر است همین سوال را در مورد ستون ب بپرسید. بعد از تشخیص ستون مورد نظر به سراغ ردیف های شش گانه می رویم و همین سوال را در مورد تک تک ردیف ها می پرسیم تا بتوانیم ردیف مورد نظر را پیدا کنیم. اکنون که ستون و ردیف مورد نظر پیدا شده است با پنج احساس روبرو خواهیم شد. حال آزمایش تست عضله را در مورد تک تک این پنج احساس انجام دهید تا احساس گیر افتاده مورد نظر پیدا شود. مثلا احساس نومیدی از ستون ب و ردیف 2

  لازم به ذکر است که نیازی نیست قبلا جدول را دیده باشید و یا از محتویات آن مطلع باشید. ضمیرناخودآگاه به طریقی از محتویات جدول احساسات آگاهی دارد حتی اگر هرگز آن را ندیده باشید!

  5-      می توانید هم اکنون عملیات رهاسازی احساس مورد نظر را انجام دهید ولی در صورت تمایل می توانید با تست عضله از خود بپرسید که آیا نیاز است در مورد این احساس موردنظر اطلاعات بیشتری بدانید؟ اگر جواب بله بود با تست عضله بررسی کنید که این مشکل اولین بار در چه زمانی بروز کرده است و چه افراد و شرایطی در آن دخیل بوده اند. مثلا از خود بپرسید که آیا این مشکل اولین بار در نیمه اول زندگی ام بروز کرده است؟ اگر برای مثال نیمه اول زندگی شما بود باز هم آن دوران را به دو نیم تقسیم کنید و این قدر این مراحل را ادامه دهید تا بفهمید دقیقا در چند سالگی این مشکل بروز کرده است. بعد بیاندیشید که در آن زمان با چه مشکل یا مشکلات روبرو بوده اید. اگر این آزمایش را بر روی شخص دیگری انجام می دهید همین که خودش در مورد آن واقعه بداند کفایت می کند و نیازی نیست به شما نیز بگوید. گاهی زمان آغاز آن مشکل به زمان تولد و حتی قبل از تولد بر می گردد و گاهی حتی این مشکلات ریشه ژنتیکی دارند که از اجداد خود به ارث برده اید.

  برای جزییات بیشتر می توانید با تست عضله محل احساس گیر افتاده را در بدن تشخیص دهید. از خود بپرسید آیا این احساس گیر افتاده در نیمه بالایی بدنم لانه کرده است؟ آیا در نیمه پایینی لانه کرده است؟ آیا در نیمه سمت چپ بدنم گیر کرده است؟ آیا در نیمه سمت راست بدنم گیر کرده است؟ این روش را آنقدر ادامه دهید تا دقیقا بفهمید احساس مورد نظر در کدام عضو بدن گیر کرده است.

  اگر بخواهید باز هم می توانید اطلاعات و عمق بیشتری را در مورد مشکلتان جستجو کنید.

  مریدین اصلی

  6-      رهاسازی احساس گیرافتاده:

  برای این کار تنها کافی است که آهنربا یا دو انگشت اشاره و میانی خود را با این نیت که می خواهید احساس گیرافتاده مورد نظر را از بدن خود رها کنید، بر روی مریدین اصلی(مریدین:کانالهای انرژی در بدن) بکشید. مریدین اصلی طبق تصویر از میان لب بالایی شروع شده و مستقیم تا فرق سر و از آنجا نیز مستقیما تا انتهای ستون فقرات امتداد می یابد.

  اگر رهاسازی را بر روی خود انجام می دهید فقط کافی است آهنربا یا دو انگشت خود را از میان دو ابرو تا فرق سر و از آنجا تا هر نقطه ای که دست می رسد بکشید. اگر هم موهایتان این عمل را مشکل می کنند می توانید تنها از میان دو ابرو تا بالای پیشانی را لمس کنید. این عمل را سه بار انجام دهید.

  اگر هم رهاسازی را بر روی شخص دیگری انجام می دهید آهنربا یا دو انگشت خود را بر روی نقطه شروع گردن قرار دهید و بعد آن را تا پایین ستون فقرات بکشید. سپس دست خود را بردارید و دوباره از ابتدای گردن تا پایین ستون فقرات بکشید. این عمل را تا سه بار انجام دهید.

  7-      حال با تست عضله بررسی کنید که آیا احساس مورد نظر از بدن رهاسازی شده است؟ اگر جواب منفی بود باز هم مثل مرحله قبل سه بار دیگر آهنربا یا دو انگشت خود را بر روی مریدین اصلی بکشید و سوال را تکرار کنید و در صورت منفی بودن جواب این عمل را دوباره تکرار کنید.

  8-      بعد از به نتیجه رسیدن در مرحله قبل دوباره از خود بپرسید که آیا احساس گیر افتاده ی دیگری نیز در رابطه با این مشکل/بیماری وجود دارد که اکنون آن را رهاسازی کنم؟ اگر جواب مثبت بود مراحل 4 تا 8 را برای آن انجام دهید و اگر منفی بود به شما تبریک می گوییم، عملیات رهاسازی احساسات گیر افتاده با موفقیت به اتمام رسیده است. نتایج ممکن است به صورت آنی یا پس از گذشت زمان خود را نشان دهند. گاهی پس از انجام ایموشن کد ممکن است که احساسات ناراحت کننده ای در شما بروز کند. نگران نباشید، ناخودآگاه در حال پردازش تغییرات جدید است و دوباره حال شما خوب و بهتر از قبل خواهد شد.  پس از کمی تمرین و تسلط قادر خواهید بود که کل این مراحل هشتگانه را در یک دقیقه انجام دهید.

  در نهایت شاید این سوال برای خوانندگان عزیز پیش آید که اگر ضمیرناخودآگاه همه چیز را می داند پس چرا از همان اول از ضمیرناخودآگاه نخواهیم که خودش مشکل را حل کند؟ باید گفت که باورها و احساسات نیز مانند ما انسان ها نیازمند دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن هستند و تا زمانی که آنها را به سطح خودآگاه نیاوریم و مورد توجه قرار ندهیم، همچنان مانند یک عقده بازنشده موجب آزارمان خواهند شد.

  تذکر: هر چند كه معمولاً استفاده از آهن ربا كاملاً بي خطر است ولي در برخي موارد نبايد آنها را به كار گرفت و يا اين كه اين كار فقط بايد تحت نظر پزشک انجام گیرد. اين موارد عبارتند از بارداری، استفاده از پمپ های دروني درد و انسولین، حلزون مصنوعي گوش و باتری قلب.

  ایموشن کد را می توان به صورت نیابتی، غیابی و حتی بر روی حیوانات نیز انجام داد. برای اطلاعات بیشتر کتاب و فیلم های آموزشی ایموشن کد که توسط آقای فرهاد فروغمند ترجمه شده اند را دانلود و مطالعه نمایید، هر چند که قیمت بسیار نامعمول و نامعقول کتاب و فیلم ها(270000 تومان!) جای بس سوال و شگفتی دارد.

  پایان

   


  این مطلب تا کنون 965 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 12 تير 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 28 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160027
 • بازدید امروز :255808
 • بازدید داخلی :26436
 • کاربران حاضر :216
 • رباتهای جستجوگر:360
 • همه حاضرین :576

تگ های برتر